بلاگ

اسکوپ چیست ؟

امروزه مصالحی مانند سنگ،کاشی و سرامیک  به وفور در ساختمان ها بکار میروند و با پیشرفت صنعت ساختمان سازی طبیعتا روش های نوینی در تولید و نصب این مصالح  برای بالا رفتن کیفیت کار و همچنین سهولت نصب ابداع می گردد.

مصالح نام برده به علت دارا بودن سطحی صاف و صیقلی و عدم خاصیت مکندگی نمی تواند اتصال کاملی با ملاتی که در پشت آن ریخته میشود داشته باشد به همین خاطر در گذشته پس از مدتی که از ساخت سازه ها می گذشت به علت فرسودگی و یا حتی بر اثر حوادثی مانند زلزله بیشتر شاهد سقوط سنگ های نما،کاشی و یا سرامیک های مورد استفاده در ساختمان ها بودیم .که عمدتا موجب خسارتهای مالی و حتی جانی میشد.

اما امروزه با طراحی ابزاری به نام اسکوپ سنگ و سرامیک که با نام های بست سنگ نما یا اتصالات فلزی سنگ و سرامیک هم یاد می‌شودکه  قطعه‌ای  فلزی ست از جنس ورق گالوانیزه، که مانع از ریزش و افتادن سرامیک و سنگ نما می‌شود که با طرح ها و سایزهای مختلف و بصورت دوپایه ،  سه پایه ، پروانه ای ، Z ،…. در بازار موجود می باشد این مشکل برطرف شده است.در واقع استفاده از اسکوپ ها راه حلی برای ایمن سازی سنگ نما کاشی یا سرامیک و قلاب کردن آن به سازه است.

 

این ابزار برای انواع سنگ ها و کاشی و سرامیک ها قابل استفاده می باشد.

اسکوپ با شیاری کم عمق که در پشت سنگ یا سرامیک ایجاد شده -بوسیله سنگ فرز – وارد سنگ و سرامیک شده و پایه‌های آن درملات (دوغاب) پشت سنگ درگیر می‌شود؛ و همین امر مانع از سقوط سنگ و سرامیک از نما می‌شود.

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *