بلاگ

چسب های صنعتی

کاربرد چسب های صنعتی:

کاربرد چسب های صنعتی بسیار گسترده است.از لوازم منزل گرفته تا صنایع خودرو سازی و چسباندن برخی از قطعات هواپیما و… در صنایع خودروسازی برای چسباندن شیشه ، آینه ، زه و… انواع قطعات دیگر خودرو از چسب های صنعتی استفاده می شود.در منزل برای چسباندن آینه ، موکت ، کاغذ ، شیشه ، کفپوش و …. از چسب های صنعتی استفاده می شود

انواع چسب های صنعتی:

چسب اپوکسی:
-یکی از کاربردی ترین انواع چسب های صنعتی چسب اپوکسی است که چسب اپوکسی ترکیبی از یک رزین و یک سخت کننده است که وقتی با هم مخلوط می شود، چسبنده ای قوی به وجود می آورند. بسته به دمای محیط، چسبیدن چسب اپوکسی ممکن است از چند دقیقه تا چند ساعت به طول انجامد. ممکن است نگهداری در دمای بسیار گرم برای چسبندگی سریع، مفید باشد. -چسب کاغذ : برای چسباندن انواع کاغذ ، پاکت ، کتاب ، مجله و صحافی کتاب و چسباندن هر نوع کاغذی از چسب های صنعتی مخصوص کاغذ استفاده می شود.
چسب چوب:
برای چسباندن انواع کف های چوبی و پارکت ، چسباندن انواع وسایل چوبی مانند میز و صندلی و … که به وسیله اتصال با میخ ظاهر خوبی پیدا نمی کنند، از چسب های صنعتی چوب استفاده می شود.یکی از معروف ترین چسب هایی که در این صنعت کاربرد دارد چسب 123 یا چسب mdf است که همانطور که از نام آن مشخص است برای چسباندن انواع وسایلی که از جنس ام دی اف ساخته شده اند کاربرد دارد.
چسب شیشه:
برای چسباندن انواع شیشه و آینه و آکواریوم چسب های صنعتی مختلفی وجود دارد که از مهم ترین آنها می توان به چسب آکواریوم (سیلیکون) ، چسب 123 ، چسب قطره ای ، چسب همه کاره اشاره کرد.
چسب فلز:
در صنعت ساختمان سازی برای چسباندن و بازسازی انواع اتصالات ساختمانی ، لوله کشی ها از چسب های صنعتی فلزات استفاده می شود.
چسب سنگ:
یکی دیگر از چسب های مهم در ساختمان سازی چسب سنگ است ، از چسب سنگ بیشتر برای نمای ساختمان ها ، چسباندن اتصالات ، پر کردن حفره ها و ترک ها و … استفاده می شود.
نوار چسب:
از پر کاربرد ترین نوار چسب ها ، نوار چسب کاغذی ، نوار چسب برق و نوار چسب شیشه ای هستند.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *